Alle nyheder

Mandag, 28 november 2016 13:41

Et vigtigt hjørne af lynaes.dk

DER ER MEGEN ANVENDELIG OG INTERESSANT VIDEN AT HENTE PÅ KLUBBENS HJEMMESIDE

Et sted mange har haft glæde af, er listen over VISE MÆND, som ligger under menupunktet Tursejlads.

En vis mand

Listen indeholder navn og tlf.nr. på en række af klubbens medlemmer, som sidder med en dyb specialviden på hver deres område inden for vores fælles interesse: Både og verden omkring dem. Disse herlige mennesker har tilbudt at hjælpe klubbens medlemmer med råd og vejledning, når vi almindelige dødelige står og er i tvivl om et eller andet, eller bare gerne vil vende noget med en, der professionelt ved noget om tingene.

Prøv selv at se på listen http://www.lynaes.dk/tursejler/vise-maend.

Henrik P

Læst 474 gange Senest ændret Mandag, 23 januar 2017 13:12