Alle nyheder

Mandag, 24 april 2017 15:49

Hjælpende hånd til kontingentbetaling

GIVER REGISTRERINGEN AF DIT NYE PLASTIKKORT I KLUBBENS ADMINISTRATIONS SYSTEM PROBLEMER, SÅ ER DER HJÆLP AT HENTE

Selv plastikkort lever ikke evigt. Med nogle års mellemrum får vi alle sammen et nyt, med nyt nummer på. Så skal flere systemer rettes, blandt dem klubbens administrations system. Flere har haft svært ved at få oplysningerne om et nyt kort ind i klubbens system, hvilket i år har resulteret i temmelig mange manglende kontingentbetalinger på "store betalingsdag", den 1. april.

NU ER DER HJÆLP AT HENTE

Onsdag, den 26. april ses vi alligevel alle sammen i klubben til medlemsmøde og generalforsamling. Klokken 18.00 vil undertegnede være klar med en tændt PC'er og en hjælpende hånd. Har du brug for hjælp, så skal du blot medbringe dit irriterende plastikkort og komme i god tid inden medlemsmødet, som starter klokken 19.00. Møder der så mange medlemmer med kort-problemer, at vi ikke kan nå alle mellem klokken 18 og 19, så fortsætter vi blot efter generalforsamlingen. Vi kan ikke være bekendt at levere en ny kasserer et medlemsregnskab, der ikke er nogenlunde ajourført.

Og hjælpen koster ikke ekstra, så mød frisk frem!

Henrik P

Læst 539 gange Senest ændret Onsdag, 03 maj 2017 18:50