Alle nyheder

Torsdag, 01 juni 2017 14:32

Vores ligasejlere skal bruge en rib-fører

Vores hold v 1. stævne:Stefan, Mads, Martin og Rasmus Vores hold v 1. stævne:Stefan, Mads, Martin og Rasmus

2. AFDELING AF LIGAEN SEJLES I SMUKKE BREJNING I VEJLE FJORD 17.-18. JUNI

Vores hold skal i ilden igen 17.-18. juni i Brejning. Holdet kommer denne gang til at være Martin, David, Mads og Lille Lyn (også kaldet Jesper). De skal gennem 10-12 sejladser kæmpe mod Danmarks øvrige skrappeste sejlere i 1. division. Det bliver spændende, så følg med på www.sejlsportsligaen.dk, hvor der kan følges med på tracking af alle ca. 40 sejladser.

Holdet skal medbringe en gummibåd med fører til stævnet. Båden står klar til at blive sat på traileren, men føreren mangler endnu. Har du lyst til at være med i centrum af noget af det sjoveste sejlads i Danmark, så giv et ring til Frederik 2332 1420 eller Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. .

Henrik P

Læst 483 gange Senest ændret Mandag, 10 Juli 2017 16:15